Eveniment

Sărbătorește Ziua Copilului la Caravana cu Jocuri

De Ziua Copilului, Happy Color România și Oradea Heritage vă invită să petreceți împreună timp de calitate la „Caravana cu Jocuri – Mini-Festival de 1 Iunie!”, care va avea loc la Sinagoga Sion

Vă așteptăm duminică, 1 iunie 2025, între orele 10:00–18:00, la Sinagoga Sion, pentru o zi specială în care copiii și familiile sunt în centrul atenției.

Participanții vor avea parte de o zi plină de joacă, creativitate și povești:

  • Jocuri educative și de familie – oferite de Caravana cu Jocuri
  • Ateliere de creație pentru copii – coordonate de Asociația Cătunul Verde
  • Târg de carte dedicat celor mici – organizat de Librăria Cair Paravel

Cine poate participa?

Familii cu copii și prieteni dornici de joacă și socializare!

 

 

Caravana cu Jocuri este un proiect dezvoltat de Happy Color România împreună cu partenerii săi și are ca scop promovarea educaţiei prin joacă și facilitarea accesului la cât mai multe activităţi culturale interesante pentru toate vârstele.

Caravana cu Jocuri merge acolo unde e nevoie pentru a promova jocurile educative şi de societate, lectura, artele, pentru a oferi oamenilor un mod plăcut, dar în același timp stimulant, de petrecere a timpului liber.

Echipa Caravanei cu Jocuri este formată din traineri experimentaţi și voluntari – tineri talentaţi, pasionaţi de lectură, jocuri educative şi de societate.

Accesul este liber pentru toți participanții.